Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας

Πανσερραϊκός
3 - 0
Αλμωπός Αριδαίας
Απρίλιος 25, 2021 - 15:00 Δημοτικό στάδιο Σερρών Football League 7η αγων. - Βόρειος Όμιλος
Στατιστικά αγώνα
Ομάδες
49'-70' Prado
92' Γκούρτσας
Scorers

Σε ένα παιχνίδι όπου το σκορ δεν λέει την αλήθεια, ο Αλμωπός Αριδαίας | Λουτρά Πόζαρ γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 3-0 στις Σέρρες από τον Πανσερραϊκό. Η ομάδα μας σαφώς και αδικείται κατάφωρα από το τελικό αποτέλεσμα, καθώς η εικόνα της ήταν πολύ καλή, δημιούργησε και έχασε σημαντικές ευκαιρίες σε καίρια χρονικά σημεία του παιχνιδιού.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας ιδιαίτερα ζωηρή στα πρώτα λεπτά, με τους αντιπάλους να παίρνουν σιγά σιγά τον έλεγχο μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο σε μια άτυχη στιγμή για την ομάδα μας οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ σε μια ανύποπτη φάση, αλλά η αντίδραση των παικτών μας ήταν άμεση, καθώς πίεσαν και δημιούργησαν πολλά προβλήματα στους αντιπάλους, οι οποίοι πάντως αφού άντεξαν στην πίεση σε μια καλή και οργανωμένη αντεπίθεση πέτυχαν και δεύτερο τέρμα κλειδώνοντας την νίκη.

Παρόλα αυτά ο Αλμωπός συνέχισε να ψάχνει το γκολ που θα τον έβαζε στο παιχνίδι, αντί αυτού όμως οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα, σφραγίζοντας την νίκη τους.

Φάσεις και γκολ:

• 30′: καλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με σουτ του Γεωργιάδη, που απέκρουσε εκπληκτικά ο Καραγιαννίδης.
  • 39′: εκτέλεση φάουλ για τον Αλμωπό από τον Gallegos η μπάλα μόλις άουτ.
  • 42′: δυνατο σουτ του Λουφάκη αποκρούστηκε από τον Καραγιαννίδη.
  • 49′: οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ όταν από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργιάδη, ο Prado πήρε την κεφαλιά η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία καταλήγοντας στα δίχτυα του Καραγιαννίδη, για να γίνει το 1-0.
  • 55′: μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν από σέντρα του Gallegos ο Lucero με ανάποδο ψαλίδι προσπάθησε να κερδίσει τον Καβουσάκη, ο οποίος με πολύ καλή απόκρουση κράτησε το 1-0.
  • 62′: νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, μετά από πάσα του Gallegos στη πλάτη της άμυνας του Πανσερραϊκόυ ο Μάνιος πήρε την μπάλα μπροστά σούταρε και απέκρουσε δύσκολα ο Καβουσάκης.
  • 67′: μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, μετά από απίθανη ενέργεια ο Κιουλτζόπουλος μπήκε στην περιοχή του Πανσερραϊκόυ σέντραρε στον Έππα ο οποίος πήρε την κεφαλιά απέκρουσε ο Καβουσάκης η μπάλα επέστρεψε στον Έππα και πάλι όπου με δυνατό σουτ προσπάθησε να κερδίσει τον Καβουσάκη ο οποίος απέκρουσε ξανά και κράτησε το 1-0.
  • 70′: ο Πανσερραϊκός κόντρα στη ροή της αναμέτρησης πετυχαίνει το 2-0 με σκόρερ και πάλι τον Πράντο.
  • 90+2´: αντεπίθεση για τον Πανσερραϊκό με κοντινό πλασέ ο τελικούς αποδέκτης της μπάλας ο νεοεισελθών Γκούρτσας έγραψε το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανσερραϊκός (Στοΐλας): Καβουσάκης, Ζέρης, Γιανναράκης, Κασμερίδης, Πίντο, Ψάλτης, Κρητικός, Γεωργιάδης (72′ Κουτσίδης), Ολαϊτάν (46′ Φάμπρι), Λουφάκης (87′ Μαρτσιόνι), Πράντο (87′ Γκούρτσας)

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Καραγιαννίδης, Βενέτης, Κολτσίδας, Κιουλτζόπουλος (72′ Πέττας), Προκοπίου (21′ λ.τ Κουρούπης), Έππας, Ασλαμπάλογλου, Ρογγότης, Gallegos (82′ Χαντζάρας), Μάνιος (82′ Τούφας), Lucero (72′ Κοζάκης)

Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Φράγιος (Μακεδονίας), Κουβαλάκης (Δράμας)