Μ.Αλέξανδρος Τρικάλων
0 - 0
Αλμωπός Αριδαίας
Οκτώβριος 27, 2019 - 15:00 Δημοτικό στάδιο Τρικάλων Ημαθίας Γ' Εθνική 7η αγων.

Ισόπαλος με 0-0 αναδείχθηκε ο αγώνας ανάμεσα στον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων Ημαθίας και στον Αλμωπό Αριδαίας για την 7η αγωνιστική του πρωταθήματος της Γ’ Εθνικής. Ο Αλμωπός Αριδαίας ο οποίος παρατάχθηκε με απουσίες βασικών παικτών (Νικολίτσας, Μουτζούρης) ξεκίνησε το παιχνίδι δυναμικά και πραγματοποίησε δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο τέταρτο. Η ατυχία χτύπησε γρήγορα την ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη, αφού στο 20ο και στο 27ο λεπτό ήρθαν δύο αναγκαστικές αλλαγές, με τους Ναουμίδη και Καραγιάννη να δίνουν την θέση τους στους Μαγγίζη και Στογιαννίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμωπός Αριδαίας μπήκε αποφασισμένος να πετύχει ένα τέρμα χάνοντας τρεις σπουδαίες ευκαιρίες με τους Μαγγίζη, Κωστούλα και Ασλαμπάλογλου. Στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο Κωστούλας για τον Αλμωπό Αριδαίας.

Η επόμενη αγωνιστική – Τετάρτη 30/10 – θα βρει τον Αλμωπό με ρεπό ενώ την Κυριακή στις 03/04 θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Μηχανιώνας για την 9η αγωνιστική στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας στις 15:00.

Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Χατζηβασιλείου και Τέγος.

Οι συνθέσεις:

Μ.Α Τρικάλων Ημαθίας: Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Μπαντής (87′ Κιρκιλιανίδης), Χατζόπουλος, Πέϊκος, Τσιρίδης, Σωτηράκης, Αβραμόπουλος, Πίκος (74′ Καπετάνος), Φουρτζίου (84′ Παρσόπουλος), Λίτσι (90′ Αναδολού).

Αλμωπός Αριδαίας:  Μένιος, Κιουλτζόπουλος (64′ Ντόγος), Σαϊνατούδης (79′ Ξόμπλιος), Ναουμίδης (20′ Μαγγίζης), Τζημογιάννης, Καζναφέρης, Μεντής, Ασλαμπάλογλου, Κωστούλας, Πέττας, Καραγιάννης (27′ Στογιαννίδης).