Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου

Αλμωπός Αριδαίας
0 - 1
Ολυμπιακός Βόλου
Απρίλιος 14, 2021 - 15:00 Δημοτικό στάδιο Αριδαίας Football League 5η αγων. - Βόρειος Όμιλος

Άτυχη η ομάδα μας και παρά την εξαιρετική της εμφάνιση, γνώρισε την ήττα από τον τυχερό Ολυμπιακό Βόλου με σκορ 0-1. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά, με την ομάδα μας στο πρώτο μέρος να είναι καλύτερη και να απειλεί σε αρκετές περιπτώσεις χωρίς όμως οι παίκτες μας να καταφέρνουν να παραβιάσουν την εστία των φιλοξενουμένων που έκαναν αισθητή την παρουσία τους μόνο προς το τέλος του ημιχρόνου, με μια καλή ευκαιρία.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και με την ομάδα μας να δείχνει πιό επικίνδυνη επιθετικά, ωστόσο μια αδράνεια στην άμυνα μετά από εκτέλεση κόρνερ ήταν αρκετή για να χαρίσει το τρίποντο στους αντιπάλους και να οδηγήσει την ομάδα μας σε νέα ήττα.

Φάσεις και γκολ:

• 11′ επικίνδυνο γύρισμα του Μάνιου, μπλόκαρε ο Ξενοδόχωφ, και έσωσε τους φιλοξενούμενους.
  • 14′ ο Πέττας ελίχθηκε ωραία και έβγαλε την σέντρα στον Gallegos που σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς.
  • 21′ ωραίο τεχνικό σουτ του Τσαγκαλίδη και απόκρουση του Καραγιαννίδη.
  • 23′ ωραία ενέργεια του Gallegos, σούταρε η μπάλα έφυγε άουτ.
  • 27′ ο Τσαγκαλίδης βρέθηκε σε καλή θέση από πλάγια, αλλά καθυστέρησε και κόπηκε.
  • 37′ ο Μάνιος έβγαλε την σέντρα δημιουργήθηκε σύγχυση στα καρέ του Ξενοδόχωφ, κοντινό σουτ του Gallegos η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.
  • 45′ ο Τσαγκαλίδης σούταρε από πλάγια θέση αλλά ο Καραγιαννίδης απέκρουσε σωτήρια.
  • 63′ ο Χατζάρας βρέθηκε σε καλή θέση έπιασε το δυνατό σουτ για να μπλοκάρει δύσκολα ο Ξενοδόχωφ.
  • 64′ ο Ξενοδόχωφ έκανε λάθος πάσα στον Μάνιο, που σούταρε στο κενό τέρμα από μακριά, η μπάλα άουτ.
  • 68′ σημειώθηκε το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Τσαγκαλίδη δημιουργήθηκε σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και ο Παπαδημητρίου με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.
  • 76′ ο Φιλίπποβιτς έφυγε στην αντεπίθεση, αλλά το αδύναμο πλασέ του μπλόκαρε ο Καραγιαννίδης.
  • 78′ ο Πέττας βρέθηκε απέναντι από τον Ξενοδόχωφ αλλα καθυστέρησε και κόπηκε από τους αμυντικούς.
  • 82′ σουτ βολίδα του Πέττα η μπάλα είχε τροχιά προς τα δίχτυα, αλλα παρενεβλήθη αμυντικός των φιλοξενουμένων η μπάλα χτύπησε πάνω του και έφυγε κόρνερ.

Η διαιτησία ήταν των κ.κ Σιντόρη (Θεσπρωτίας), Φραγκούλη (Πρέβεζας-Λευκάδας), Θανασιά (Ηπέιρου), κράτησαν μόλις 4′ καθυστέρηση, ενώ υπήρξαν πολλές αλλαγές και συνεχείς τραυματισμοί τωμ φιλοξενούμενων. 4ος κ.Κατσικογιάννης (Ηπείρου).