Νοέμβριος 16, 2019 - 15:00 Δημοτικό στάδιο Αριδαίας Γ' Εθνική 11η αγων.
1'-23' Κωστούλας
27' Ντόγος
30' Πέττας
Scorers

Με νίκη συνέχισε ο Αλμωπός Αριδαίας, στη δύσκολη προσπάθεια που πραγματοποιεί, οδηγώντας την κούρσα του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής αυτή την φορά απέναντι στον Θερμαϊκό Θέρμης για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι παίκτες του Γιώργου Τυριακίδη άνοιξαν το σκορ πολύ γρήγορα όπου μόλις στο 1ο λεπτό ο Κωστούλας εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών της ομάδας της Θεσσαλονίκης και έκανε το 1-0. Η ομάδα ήταν επιθετική, με πολύ καλές συνεργασίες και έχοντας αρκετούς παίκτες σε καλή ημέρα έφτασε γρήγορα στο 2-0 στο 23ο λεπτό και πάλι με τον Κωστούλα από ασίστ του Ντόγου. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ντόγος πήρε την σκυτάλη και με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0. Συμπληρώνοντας το ημίωρο, ο Αλμωπός πέτυχε κι’άλλο τέρμα με τον Πέττα μετά από σέντρα του του Σαϊνατούδη. Εν συνεχεία, ο Αλμωπός είχε την πρωτοβουλία τον κινήσεων μέχρι το τέλος χωρίς να πετύχει άλλο τέρμα καθώς αναγκάστηκε να οπισθοχωρήσει στο τέλος αφού στο 70ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πέττας. Ο Αλμωπός, την επόμενη αγωνιστική αγωνίζεται με τον Άρη Παλαιοχωρίου όπου και θα έχει ρεπό – νίκη με σκορ 3-0 άνευ αγώνα. Αμέσως μετά και για την 13η αγωνιστική, θα υποδεχτεί τον Αγροτικό Αστέρα στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας (27/11/19 | 15:00).

Διαιτητές: Τσακαλίδης, Βρούζος & Σαλτσίδης

Οι συνθέσεις

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Μαγγίζης, Σαϊνατούδης, (46’ Κιουλτζόπουλος), Τζιμογιάννης, Καζναφέρης, (78’ Warden), Ασλαμπάλογλου, Στογιαννίδης, Μεντής, Κωστούλας, (72’ Ελευθεριάδης),Πέττας, Ντόγος, (70’ Semedo).

Θερμαϊκός Θέρμης: Μαυρομιχάλης, Αγγελίδης, Ράντζα, Τρόκας, Μπατακόϊας, (40’ Μπαλικτσής), Βλαχόπουλος, (46’ Αχαλινόπουλος), Μαυρομάτης, Χαραλαμπίδης, Μπικιάρης Ρ., Μπικιάρης Ν., (75’ Πασιαρδής), Κράββαρης (40’ Ανδρεάκος).