Αλμωπός Αριδαίας
2 - 1
Αστέρας Βλαχιώτη
14 Σεπτεμβρίου, 2021 - 17:00 Δημοτικό στάδιο Αριδαίας Φιλικό

Nικηφόρο το τέταρτο φιλικό για τον Αλμωπό Αριδαίας | Λουτρά Πόζαρ με αντίπαλο τον Αστέρα Βλαχιώτη που διεξήχθη στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας, με σκορ 2-1. Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν οι δύο προπονητές, με τις δυο ομάδες να πραγματοποιούν ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο. Ο Αλμωπός ήταν αυτός που προηγήθηκε με όμορφο γκολ του Τριανταφυλλάκη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, έγιναν αρκετές αλλαγές χωρίς να επηρεάζεται η εικόνα του αγώνα με τις δύο ομάδες να έχουν διάθεση για ποδόσφαιρο. Ο Αλμωπός ευτύχισε να κάνει το 2-0 μετά από λάθος του τερματοφύλακα του Αστέρα ενώ λίγο μετά ο Αστέρας διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα μας το Σάββατο 18/09/2021 με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Β’ στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας (Ώρα 17:30).