Μάρτιος 24, 2019 - 15:00 Γήπεδο Αριδαίας Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
40' Σκέμπι

previous arrow
next arrow
Slider

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι στο γήπεδο της Αριδαίας ο Αλμωπός αντιμετώπισε τον 2ο της βαθμολογίας Άρη Παλαιοχωρίου παρουσία αρκετού κόσμου. Ο αγώνας τελείωσε ισόπαλος με 1-1 με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο και να παλεύουν για τη νίκη η καθεμία για τους δικούς της λόγους. Η αναμέτρηση είχε αρκετές δυνατές μονομαχίες και στα δύο καρέ με την ομάδα της Χαλκιδικής να μπαίνει καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο προσπαθώντας να επιβάλλει τον ρυθμό της και να πετύχει κάποιο τέρμα κάτι που και κατάφερε στο 4οο λεπτό με τον Σκέμπι. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη “ξύπνησε” και μπήκε πιο αποφασιστικά ώστε να πετύχει άμεσα την ισοφάριση. Μία ευκαιρία με τον Στάμπιλε ήταν η αρχή για να ζεσταθεί ο κόσμος και να πιέσει και αυτός με τη σειρά του για ένα τέρμα. Ακολούθησε το δοκάρι με τον Λάζαρο Ελευθεριάδη όπου με εξαιρετική προσπάθεια μέσα στη περιοχή έκανε το σουτ αλλά στάθηκε άτυχος. Λίγα λεπτά αργότερα ο Κιουλτζόπουλος κάνοντας ωραία προσπάθεια ανατράπηκε από τον αμυντικό του Άρη με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτυ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο τερματοφύλακας του Αλμωπού Σίμος Μένιος και δεν δυσκολεύτηκε να φέρει τον αγώνα στα ίσα όπου έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι διαιτητές: Μπουμαρσόπουλος, Νίκζας & Μάνος

Οι συνθέσεις

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτζόπουλος (84’ Τσεκάι), Σαϊνατούδης (79’ Κυριακίδης), Σαμαρόπουλος, Τζιμογιάννης, Ασλαμπάλογλου, Νικολίτσας, Κάρτζιος (46’ Ελευθεριάδης Γ.), Μεντής, Ιωάννου (46’ Ελευθεριάδης Λ.), Στάμπιλε.

Άρης Παλαιοχωρίου: Καρακούτσης (50 λ.τ Βασιλειάδης), Τσιντογιάννης, Χαρίσης, Λαγόντζος, Αποστολάς, Πολυζωίδης (62’ Αλωπούδης), Σκέμπι, Κεφαλάς, Μανιός, Κωτάκης, Δημητρακόπουλος.