Νοέμβριος 11, 2018 - 15:00 Γήπεδο Αγκαθιάς Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
Stabile 15'

previous arrow
next arrow
Slider

Όμορφος αγώνας πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Αγκαθιάς με την τοπική ομάδα να αντιμετωπίζει τον Αλμωπό Αριδαίας με τελικό αποτέλεσμα το 1-1. Ο Αλμωπός μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί στο 15ο λεπτό μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Άλεξ Στάμπιλε και όμορφο πλάσε στο τέρμα του Τόλιου. Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος σε γενικές γραμμές, με ένταση, και την μπάλα να παίζεται και στις δύο περιοχές των ομάδων. Στο 44ο λεπτό μετά από σύγχηση στην άμυνα του Αλμωπού ο Νίκος Τζημογιάννης στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα πέτυχε αυτογκόλ με κεφαλιά και έτσι έγινε το 1-1 το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες προσπάθησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ πιέζοντας εκατέροθεν κάτι που δεν κατάφεραν. Μάλιστα ο Αλμωπός είχε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του αγώνα να “κλέψει” τους τρεις βαθμούς με σπουδαία ευκαιρία του Κριστιάνο Μεντί.

Διαιτητές: Σφέτσιας (Σάμου), Τίκας, Κανιούρας.

Οι συνθέσεις:

Νίκη Αγκαθιάς: Τόλιος, Χατζόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Ρογγότης, Λιόλιος, Γιαννόπουλος, Αβραμόπουλος, Πέτκος (32’ Κίτσας), Σούκιας (90’ Τριανταφυλλίδης, Γκελοσάνι (83’ Κοτζαντίσογλου), Σιδηρόπουλος (55’ Κίτσας Ε.)

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κυριακίδης, Κιουλτζόπουλος (75’ Ιωάννου), Τζημογιάννης, Τσαβάρι (90’ Πολύζος), Ασλαμπάλογλου, Μεντής (62’ Ελευθεριάδης), Μεντί, Στάμπιλε (37’ λ.τραυμ. Νικολίτσας), Αργυρίου, Σαμαρόπουλος.

Ο Αλμωπός συνεχίζει την προσπάθεια του με δύο εντός έδρας αγώνες τις προσεχείς εβδομάδες αντιμετωπίζοντας τον Ερμή Αμυνταίου και τον ΑΠΕ Λαγκαδά αντίστοιχα.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα εδώ.

Δείτε τις δηλώσεις των δύο προπονητών εδώ.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο αγώνας καθυστέρησε να ξεκινήσει με πρωτοβουλία της Νίκης Αγκαθιάς προς ένδειξη διαμαρτυρίας σε απόφαση της ΕΠΟ. Περισσότερα εδώ.