Μάρτιος 3, 2019 - 15:00 Γήπεδο Αμυνταίου Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
73' Σαμαρόπουλος

previous arrow
next arrow
Slider

Εντυπωσιακοί, ουσιαστικοί και σε καλή μέρα οι παίκτες του Αλμωπού μετέτρεψαν σε παράσταση για έναν ρόλο τον αγώνα στο Αμύνταιο με τον τοπικό Ερμή επικρατώντας με σκορ 1-4 για την 21 αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League 2. Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα χάνοντας 2 πολύ καλές ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά με τον Μεντή και τον Ιωάννου δείχνοντας εξ αρχής τις προθέσεις της. Κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ερμής πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Τσολάκη μετά από ολιγορία στην άμυνα για τον Αλμωπό. Σε εκείνο το σημείο ο Αλμωπός στάθηκε διπλά άτυχος αφού έχασε με αναγκαστική αλλαγή τον Λάζαρο Ελευθεριάδη. Ο Αλμωπός όμως, ισοφάρισε στο κατάλληλο σημείο, στο 40ο λεπτό με τον Τζιμογιάννη με ωραία κεφαλιά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με την ψυχολογία στα ύψη και με σκοπό την ανατροπή του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμωπός ήταν πολύ καλός και τελείωσε πολύ γρήγορα τον αγώνα αφού μόλις στο 52ο λεπτό ο Ασλαμπάλογλου με σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Στογιαννίδης έσβησε όποιες ελπίδες για τον Ερμή με ωραίο τελείωμα εντός περιοχής γράφοντας το 1-3. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σαμαρόπουλος στο 73ο λεπτό όπου με εξαιρετική κεφαλιά έγραψε το 1-4 για την ομάδα του όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Οι διαιτητές: Σπυριάδης, Πραχαλής & Βογδόπουλος

Αλμωπός: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Σαϊνατούδης (74’ Κάρτζιος), Σαμαρόπουλος, Τζιμογιάννης, Ασλαμπάλογλου, Στάμπιλε (80’ Τσεκάι), Νικολίτσας, Ιωάννου, (46’ Ελευθεριάδης Γ.), Ελευθεριάδης Λ. (20’ λ.τ Στογιαννίδης), Μεντής.