Νοέμβριος 4, 2018 - 15:00 Γήπεδο Αριδαίας Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
previous arrow
next arrow
Slider

Χωρίς νικητή τελείωσε η αναμέτρηση του Αλμωπού με τον Εδεσσαϊκό σε ένα γενικά μέτριο παιχνίδι από άποψης ποιότητας με το τελικό σκορ 0-0 να αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς. Παρουσία 1200 και πάνω φιλάθλων οι δύο ομάδες πρόσεχαν κυρίως τις άμυνες τους χωρίς ουσιαστικές ευκαιρίες στη περισσότερη διάρκεια του αγώνα. Δύο ευκαιρίες ήταν αυτές που ξεχώρισαν στο σύνολο του αγώνα μία για κάθε ομάδα. Μία στο 81ο λεπτό από την πλευρά του Εδεσσαϊκού με το δοκάρι του Ντόγου από πλάγια θέση και μια στις καθυστερήσεις για τον Αλμωπό με το πέναλτυ που κέρδισε ο Λάζαρος Ελευθεριάδης αλλά ο Κριστιάνο Μεντύ δεν κατάφερε να το μετουσιώσει σε γκολ για την ομάδα του.
Άτυχη στιγμή για την ομάδα του Αλμωπού και του παίκτη της Βαλάντη Σαϊνατούδη, όπου στην αρχή του αγώνα μετά από ένα άσχημο πέσιμο υπέστη κάταγμα στο χέρι.
Διαιτητές: Μελιτζανίδης, Παρασίου, Παπαδάκης
Συνθέσεις:
Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Σαινατούδης (3’ Μεντής), Σαμαρόπουλος, Τζιμογιάννης, Ασλαμπάλογλου, Τσαβάρι ( 46’ Μεντί), Στάμπιλε (46’ Κυριακίδης), Λ.Ελευθεριάδης, Ξόμπλιος (63’ Νικολίτσας), Αργυρίου
Εδεσσαϊκός: Σοιλεμέζογλου, Χαραβητίδης, Κιόρτσης, Μωυσίδης, Αβραμίδης, Τούφας (88’ Πούπης), Ντόγος Παπαγεωργίου (78’ Μεταξάς), Παπαδημητρίου (65’ Λαφαζανίδης), Ταουσάνης, Τσιάκαλος (63’ Τσουμάγκας)