Δεκέμβριος 22, 2018 - 15:00 Γήπεδο Αριδαίας Φιλικό παιχνίδι
Match Statistics
Teams
1' Στογιαννίδης
15' - 72' Ελευθεριάδης Λ.
Scorers

Σε φιλικό παιχνίδι λίγο πριν την ολιγοήμερη άδεια των Χριστουγέννων αγωνίστηκε ο Αλμωπός Αριδαίας με αντίπαλο τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας επικρατώντας με 3-0. Ο Αλμωπός ήταν καλός στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήρε με σχετική ευκολία τη νίκη με αντίπαλο μία αξιόμαχη ομάδα η οποία πρωταγωνιστεί στο τοπικό πρωτάθλημα της Ημαθίας. Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς, μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Στογιαννίδη. Εν συνεχεία, δύο γκολ του Λάζαρου Ελευθυεριάδη στο 15ο και 72ο λεπτό αντίστοιχα έφεραν δίκαια το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης, Παρούτογλου, Μιχαηλίδου

Οι συνθέσεις:

Αλμωπός Αριδαίας: Καραγιαννίδης (55’ Χατζηλαμπρινός), Στογιαννίδης, Μεντής, Μούλας, Κυριακίδης, Ασλαμπάλογλου, Ιωάννου, Νικολίτσας, Ξόμπλιος (58’ Λούτσης), Προύντσης, Ελευθεριάδης Λ.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου: Καζεπίδης, Μαγγίζης, Μισαηλίδης, Κοτζαχρήστος, Λίπε, Μπρέγκου, Παπαδόπουλος, Πατατούκας, Βούλγαρης, Ουέλιγκτον, Μουρουζίδης.