Οκτώβριος 21, 2018 - 16:00 Γήπεδο Αριδαίας Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
Κυριακίδης '44

previous arrow
next arrow
Slider

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το αποτέλεσμα ανάμεσα στον Αλμωπό και τη Βέροια παρουσία 600 πέριπου φιλάθλων στο Δημοτικό Στάδιο Αριδαίας. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με ένταση, πάθος και δυνατές μονομαχίες από τις δύο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμωπός “φωνάζει” για ένα πέναλτυ από μαρκάρισμα του Μουρατίδη στον Μεντή. Λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου η Βέροια ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα με ένα δυνατό σουτ του Κυριακίδη γράφοντας το 0-1. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Αλμωπό αποφασισμένο να γυρίσει το αποτέλεσμα. Στο 53ο λεπτό είχε δοκάρι και μετά από λιγα λεπτά ο Λάζαρος Ελευθεριάδης ανατράπηκε καθαρά από τον Μουρατίδη και ο Αλμωπός έφτασε στην ισοφάριση μετά από εύστοχη εκτέλεση του Παναγιώτη Ξόμπλιου. Ο Αλμωπός προσπάθησε μέχρι το τέλος να κάνει την ολική ανατροπή αλλά δεν τα κατάφερε. Αξίζει να σημειωθεί η επανεμφάνιση του Κριστιάνο Μεντί με τη φανέλα του Αλμωπού Αριδαίας όπου αγωνίστηκε για περίπου μισή ώρα.

Διαιτητές: Τσέτσιλας, Μωϋσιάδης, Φαλτάκας.

Οι συνθέσεις:

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Κυριακίδης, Σαμαρόπουλος, Τζημογιάννης, Ελευθεριάδης Γ., (65’ Μεντί), Ελευθεριάδης Λ., Ασλαμπάλογλου, Ξόμπλιος ( 82’ Στογιαννίδης), Μεντής (76’ Πολύζος), Ρικάρντο Τσαβάρι

Βέροια: Μπλατσιώτης, Μουχάλης, Ζούρκος, Μουτατίδης, Μαραγκός, Μισαηλίδης, Βεργώνης, Μπλέτσας (90’ Τσουλχάι), Κυριακίδης ( 82’ Ζιγκερίδης), Τσικόπουλος (87’ Μυλωνάς), Μπακάλης.

Επόμενος αγώνας για τον Αλμωπό στο γήπεδο της Μελίτης με την τοπική ομάδα το Σάββατο στις 15:00.