Ιανουάριος 24, 2019 - 15:00 Γήπεδο Αριδαίας Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος

previous arrow
next arrow
Slider

Ισόπαλο  χωρίς τέρμα το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Αλμωπό και τον Α.Σ Γιαννιτσών παρουσία περίπου 200 οπαδών. Το παιχνίδι ξεκίνησε με δυναμισμό από τον Αλμωπό, όσο μπορούσε, διότι το γήπεδο δεν ήταν στη καλύτερη του κατάσταση λόγω των καιρικών συνθηκών και δεν ήταν αρωγός στις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων. Ο Αλμωπός ήταν αρκετά επιθετικός στο πρώτο 30λεπτο αλλά δεν ευτύχισε να προηγηθεί στο σκορ. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες χωρίς τέρμα και τους προπονητές να σχεδιάζουν τα πλάνα τους για τη συνέχεια του αγώνα. Ο Γιώργος Τυριακίδης, με άμεση αλλαγή στην έναρξη του ημιχρόνου με τον Τσαβάρι στη θέση του Στογιαννίδη και με δύο αλλαγές λίγα λεπτά μετά, αυτή του Νικολίτσα στη θέση του Προύντση και του Στάμπιλε στη θέση του Ελευθεριάδη Γ. προσπάθησε να δώσει στην ομάδα το κλικ που χρειαζόταν ώστε η πίεση να μετουσιωθεί σε κάποιο τέρμα αλλά δε τα κατάφερε. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ανέστης Αργυρίου έχασε σπουδαία ευκαιρία εντός της περιοχής. Έτσι, ο αγώνας έφτασε στη λήξη του με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Διαιτητές: Τσιμεντερίδης, Βογδόπουλος, Πάνου

Οι συνθέσεις:

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Αργυρίου (83’ Κιουλτζόπουλος), Σαμαρόπουλος, Κυριακίδης, Ελευθεριάδης Γ. (54’ Στάμπιλε), Στογιαννίδης (46’ Τσαβάρι), Ασλαμπάλογλου, Προύντσης (54’ Νικολίτσας), Ξόμπλιος, Ελευθεριάδης Λ., Μεντής.

Α.Σ. Γιαννιτσά: Καραογλανίδης, Πολιανίδης (54’ Δοξάκης), Παντεκίδης, Ιορδανίδης, Ρέις, Μπαμπαλής (84’ Μπιγκάνος), Μουρίκι, Χιντασέλι (77’ Ευθυμιάδης), Θεοδωρίδης, Ζούρκος (59’ Παντελίδης), Πέλκας.

Επόμενος αγώνας για τον Αλμωπό την Κυριακή 27/01/2019 στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας με τον ΠΑΟ Κουφαλίων στις 15:00.