Δεκέμβριος 16, 2018 - 15:00 Γήπεδο Αγροτικού Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
31' Μεντί

previous arrow
next arrow
Slider

Ήττα για τον Αλμωπό στη τελευτάια παράσταση για το 2018. Ο Αλμωπός αντιμετώπισε τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο και παρά τη καλή του εμφάνιση ηττήθηκε με σκορ 2-1. Το παχνίδι ήταν ανοιχτό και υπήρξαν φάσεις και στα δύο καρέ των τερματοφυλάκων. Ο Αγροτικός ευτύχισε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Στεφανίδη ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ. Ο Αλμωπός πάλεψε για τη γρήγορη ισοφάριση κάτι που κατάφερε στο 31ο λεπτό με τον Κριστιάνο Μεντί. Δε κράτησε πολύ η χαρά για τον Αλμωπό όπου λίγα λεπτά αργότερα ο Στεφανίδης και πάλι έγραψε το 2-1 για την ομάδα του εκμεταλλευόμενος την αδράνεια των παικτών του Αλμωπού. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Αλμωπός πάτησε πολύ καλύτερα στα πόδια του, ήταν αποφασιστικός και σίγουρα άξιζε ένα γκολ κάτι που δε κατάφερε. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λάζαρος Ελευθεριάδης σημάδεψε το δοκάρι των γηπεδούχων αγγίζοντας την ισοφάριση. Η ομάδα του Αλμωπού μετά τη διακοπή αντιμετωπίζει τα Γιαννιτσά στο Δημοτικό στάδιο της Αριδαίας για τη τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου.

Διατητές: Πολυχρόνης, Δεδικούσης, Παραφέστας.

Οι συνθέσεις:

Αγροτικός Αστέρας:  Παναγόπουλος, Γραικός, Ντόσης (76’ Ανδρεάκος), Καραντασιάδης, Καραμανλής (10’ λ.τ. Μήτογλου), Ιβανίδης, Σουλίδης (67’ Καπρέτσος), Γκούρτσας (87’ Αθανασιάδης), Στεφανίδης, Αμαραντίδης, Κουκουλέκης.

Αλμωπός Αριδαίας:  Μένιος, Κυριακίδης, (27’ Αργυρίου), Μούλας, Σαμαρόπουλος, Μεντής, Κάρτζιος (40’ λ.τ Νικολίτσας), Γ.Ελευθεριάδης, Ασλαμπάλογλου, Λ.Ελευθεριάδης, (68’ λ.τ Στογιαννίδης), Τσαβάρι, Μεντί (60’ Ξόμπλιος).

Ως συντακτική ομάδα του Αλμωπού Αριδαίας, ευχόμαστε, Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία, αγάπη και ευημερία.