Δεκέμβριος 2, 2018 - 15:00 Γήπεδο Παλαιοχωρίου Πρωτάθλημα 2ος Όμιλος
35΄ Κάρτζιος

previous arrow
next arrow
Slider

Δε κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα ο Αλμωπός Αριδαίας ο οποίος ηττήθηκε με σκορ 2-1 στην έδρα του πρωτοπόρου Άρη Παλαιοχωρίου για τη 10η αγωνιστική της Football League 2. Ο Αλμωπός μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και με ένα πολύ καλό ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί στο 35ο λεπτό με τον Κάρτζιο μετά από ωραία προσπάθεια του ίδιου. Το ημίχρονο τελείωσε κατ’αυτό τον τρόπο με τον Αλμωπό να έχει όλα τα εχέγγυα να φύγει απο τη Χαλκιδική με ένα θετικό αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης Παλαιοχωρίου μπήκε πιο αποφασιστικά στον αγώνα με σκοπό να ανατρέψει το αποτέλεσμα. Έτσι, το γκολ δεν άργησε να έρθει με τον Σιμόνι στο 65ο λεπτό να νικά τον Μένιο με κοντινό πλασέ. Ο Αλμωπός μετά το σοκ της ισοφάρισης είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 78ο λεπτό με τον Ιωάννου ο οποίος μετά από κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ξυστά έξω από το δοκάρι του Γιώτα. Αμέσως μετά ο τοπικός Άρης πραγματοποίησε την ολική ανατροπή της αναμέτρησης με τον Ιγνατίδη να γράφει το 2-1 με σουτ. Τέλος, αξίζει να αναφερθεί πως στο 85ο λεπτό ο Σιμόνι απέτυχε να ευστοχήσει σε πέναλτυ που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Μένιο με τον τερματοφύλακα του Αλμωπού να πετάγεται στο δεξί του δοκάρι και να αποσοβεί το τρίτο γκολ.

Διαιτητές: Αγγελάκης, Παπαδόπουλος, Παπαδοπούλου

Οι συνθέσεις:

Άρης Παλαιοχωρίου: Γιώτας, Δημητρακόπουλος (78′ Στόϊκος), Καραμπάς, Μπάμπουρας, Αποστολάς (54′ Τσιντογιάννης), Κεφαλάς (86′ Λαγόντζος), Σκέμπι (64′ Ντόμπρος), Μάνιος, Ιγνατίδης, Κωτάκης, Σιμόνι.

Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Αργυρίου, Τζημογιάννης (80′ Προύντζης), Σαμαρόπουλος, Ασλαμπάλογλου, Ricardo, Ελευθεριάδης Γιώργος(70′ Πολύζος), Κάρτζιος (53′ Ιωάννου), Μεντής, Ελευθεριάδης Λάζαρος, Νικολίτσας (64′ Μούλας).